Bedankt Maarten

Op 17 mei 2013 stond het leven in Schoonbroek plots stil. Op die dag vernamen we namelijk het overlijden van Maarten Wens (28). Hij werd een week eerder getroffen door een zwaar hartinfarct en na een week vechten voor zijn leven heeft hij de strijd moeten opgeven.

Als eerbetoon aan een van de meest getalenteerde voetballers ooit opende onze club een online rouwregister en de reacties stroomden binnen. Hieronder vind je een overzicht:

Gert Wens
Maarten, je was onze topvoetballer. Dit jaar was je gekwetst maar volgend seizoen gingen we met jou erbij kampioen spelen. Bovendien zullen we je eeuwige lach en teamspirit heel erg missen. Nonkel Gert

Yasmine
Maarten, je bent een pracht van een persoon! echt een topneef! Je bracht ons altijd aan het lachen: al die jaren tijdens de Chiro, op café, thuis, tijdens familiefeestjes... Als jij er was, was er gegarandeerd sfeer. Je wordt ontzettend hard gemist en dat gevoel zal nooit overgaan. Aan iedereen ga ik laten weten hoe een geweldige neef jij was. De herinnering aan jou doet je in mijn hart en in vele andere harten verderleven! Het ga je goed...

Wim Van der Veken
Maarten, je bent altijd het talent geweest waar menig ouder van kon of kan dromen! Echt ook ne gast uit de duizend. Wat zal ik je missen maat. Samen met jou FCS is een wereldstad te kunnen zingen! Echt lol, fun toffe tijd! Maarten ik mis je nu alreeds maar ik ga volgend seizoen er alles aan doen om in jouw naam kampioen te spelen! Mis je makker! Xxx en Kim hou je sterk! Steun zal je zeker genoeg hebben in ons dorpje!

Timo Brijs
Altijd een lach, nooit slecht gezind. Bij iedereen geliefd en door iedereen bemind. Wat er gebeurde, kon niemand verwachten. Maar wat zeker is, is dat je verder leeft in ieders gedachten. Rust zacht Maarten!

Denis Kokke
Ik had nog graag wa matchkes met u gesjot en nog allerlei andere leuke dingen gedaan of klusjes opgeknapt... We zullen je missen makker. Van je schoonbroer Denis

Leen Michiels
Maarten, ik hoor dat je een top-kerel bent. Hou jij onze Wim wat in het oog? Dan ben ik wat gerust. Het is dië smalle, die u vast joviaal ontvangt, met een sigaret in zijne mond, en zijn blond haar, dat de laatste tijd ook al wat dun werd. Maarten, goeie reis! Aan de familie van Maarten: ik wens jullie veel sterkte!! Ik leef heel erg met jullie mee! Leen

Wendy Leemans en familie
Dag Maarten, we kenden jou niet echt persoonlijk, maar we zijn van Schoonbroek en wij groeiden op in dezelfde straat, dus ergens schept dat wel een band. Het ga je goed, jongen. Aan Kim en de familie van Maarten heel veel sterkte in deze moeilijke tijden. Wendy.

Familie Van der Veken-Proost
Maarten, De voorbije week zijn we elke ochtend opgestaan met jou in onze gedachten, elke avond gaan slapen met jou in onze gedachten, jou en je vriendin, je ouders, broers en schoonzussen, je familie en dichte vrienden. En dat zal nog heel lang zo zijn, ook nu je er niet meer bent. De verslagenheid is groot en heel het dorp rouwt. Jij hebt een band gesmeed tussen mensen, ééntje die niet meer breekt.

Annelies Peeters
Maarten, Eerst kermis vieren...en amper een week later een heel dorp dat rouwt, ongelooflijk wat jou overlijden hier teweeg brengt. Zo plots, zo oneerlijk, veel te vroeg,... aanvaarden zal heel moeilijk worden. Toch denken we met een warm gevoel terug aan jou en gaan we nog veel over jou vertellen, ook aan onze kindjes, je was een ongelooflijk toffe kerel ! Ik zou je nog zo graag willen horen lachen, want dat kan niemand "smakelijker" dan jij. We hebben hier allemaal enorm veel steun aan elkaar en hopen dat ook voor Kim, Joost en Kristel, Bert en Evi, Will en Linda en al de andere familie en vrienden, het medeleven hier in Schoonbroek een warm gevoel en steun kunnen geven. Het ga je goed Maarten, en blijven lachen hè... !

Kim van de pomp
Liefste Maarten, Het ongeloof is groot, en zal voor altijd blijven! Waarom moet iemand als jij zo vroeg vertrekken! Een heel slim kindje heb ik horen zeggen "Maarten kan toch niet weg zijn, want die blijft voor altijd in ons hartje" en gelijk heeft ie!!! Daar moogt ge zeker van zijn! De super momenten die we met jou hebben mogen beleven zullen we nooit meer vergeten! Je super lach, je hulp waar nodig, je vriendschap, maar vooral de lieve vriend voor Kim! We zullen goed voor haar zorgen, maar zullen dit nooit kunnen zoals jij dit deed! Dus... hou je nog een oogje in het zeil van daar boven? Het ga je goed Maarten! Verdorie wat zullen we je missen!! Dikke kus! X

Sofie Blockx
Maarten, jij was de vrolijkheid zelve! Eventjes geëemigreerd van Schoonbroek naar Retie en daar was je de meest fantastische buurjongen die ik mij maar kon inbeelden! Ik ga je "goeiendagjes" missen!! Een mens heeft idd niet veel jaren nodig om iemand te worden, te zijn, zooo betekenisvol voor anderen! We zullen je nooit vergeten Maarten!! En hopelijk kan je van hierboven zien hoe geliefd je was bij iedereen, maar dat wist je natuurlijk wel:-) Goeie reis Maarten en ooit zien we elkaar wel weer!! x

Jef en Bieke
Maarten, Met alles wat je in je had, heb je gevochten. Het was echter een onrechtvaardige en oneerlijke strijd. Met veel verdriet om je veel te vroege dood, maar ook met veel blijdschap om alle mooie herinneringen zullen we aan je blijven denken. Bedankt voor al deze mooie herinneringen, maar bovenal om de fijne mens en vriend die je was. Hopelijk heb je het goed daarboven! We gaan je ontzettend missen maar weet dat je altijd verder leeft in ons hart. Jef en Bieke

Bea Blockx
Veel sterkte bij het overlijden van uw zoon en partner.broer en nonkel

Anoniem
Maarten, Ik kende je niet persoonlijk maar ik wist wel wie je was. Ik leef enorm hard mee met je vrienden, familie en partner en al die gene die jou nu moeten missen... Hoe oneerlijk het ook is, is de hemel nu een engel rijker! Veel sterkte aan iedereen!

Ann
Maarten, als inwijkeling van Schoonbroek ken ik je gezicht maar vind het na deze dagen heel erg dat ik nooit met je sprak. Overal wordt er zo gestoefd over je, en wat ik zelf merk is dat je kracht zich verder zet in de verbondenheid tussen de mensen hier, ....heel mooi wat je met iedereen doet!

Jimmy Liebrand
Wilfried en echtgenote veel sterke enige deelneming

Tinne en Gust
Maarten, We zullen jou altijd herinneren als een fantastische kerel! Afscheid van jou moeten nemen is enorm zwaar en zullen we ook nooit helemaal kunnen doen! We gaan je enorm missen jongen! Laat af en toe toch nog maar eens iets van je horen he?...

Adrian
Maarten, pas nu dringt het echt door dat je er niet meer bent. Pas nu dringt het door wat voor een leegte je achterlaat. Pas nu besef ik wat voor een toffe gast je was. Pas nu weet ik dat ik (en nog vele anderen) je ontzettend hard zullen missen. Het ga je goed hierboven en we zullen nog vaak aan je denken! Rust zacht Maarten!!

Emmely
Liefste Maarten Ik heb je gekend als een leuke, aangename,altijd goedgezinde jongen die steeds keer op keer lachten. Wat gaan we die lach toch missen. Het gaat je goed Maarten! RIP. Xxx

Bert en Joost
Slaap zacht kleine broer en met klein bedoelen we groot, want je was een grote broer, een nog grotere vriend en zeker een groots persoon die een levensvreugde uitstraalde waar je nu eens altijd gelukkig van werd. Je had de gave om mensen gelukkig te doen voelen enkel en alleen met je aanwezigheid, je verschijning, je aanstekelijke lach en zelfs je venijnig lachske Maarten, Je was een sterk persoon, waar zeer veel mensen een voorbeeld aan zouden moeten nemen. Het leven zou een pak aangenamer zijn voor iedereen. Ongecompliceerd, steeds bereidwillig, altijd geluk uitstralen alhoewel je het zelf ook niet altijd even makkelijk hebt gehad en een vechtlust waar ieder van ons enkel van kon dromen. Wat verlangen wij zo naar die splitseconde als we ‘s morgens wakker worden en waarop we een fractie van een moment die ongelooflijke knoop in onze maag niet voelen, die leegte die er vanaf nu altijd zal zijn. Wat verlangen wij zo naar dat sprankeltje hoop waar we ons vorige week aan vasthielden. Wat verlangen wij zo om Casper en Mattijs door de lucht te zien vliegen, tot het gevaarlijk toe, maar mooi opgevangen te worden door zotte nonkel maarten. Wat verlangen wij zo naar de eettafel die heen en weer beweegt aangezien je met je hyperkinetisch getjip van je been tegen de tafelpoot aan zit te schuren. Wat verlangen wij zo om nog eens een laatste keer aan je lippen te hangen vanaf minuut 1 tot de laatste letter als je weer eens één van je zovele straffe verhalen bovenhaalt. Wat verlangen wij zo om nog een laatste keer samen met je op een voetbalveld te staan, wetende dat we een bal in jou richting kunnen sjotten en je er wel iets zots, gevaarlijk of creatiefs mee zult doen. Wat verlangen wij zo om nog een keer met onze ogen te moeten draaien omdat je weer een idiote stunt hebt uitgehaald. Wat verlangen wij zo om ons ma nog eens te horen zeggen: “Maarten, zijt daar wel voorzichtig mee hé” of “Zoude da wel doen"? Wat verlangen wij zo om nog een keer op onze plaats gezet te worden met de mededeling dat de jongste van de Wensen uiteindelijk toch de beste voetballer is. Wat verlangen wij zo om je nog eenmaal te zien rondhuppelen in den Bikoro, geen twee seconden op je kruk blijven zitten en er een sport van maken om de Koen te plagen. Wat verlangen wij zo... Maarten, ... broertje... je ziet, wij waren nog niet klaar met jou, en wij niet alleen. De immense steun en medeleven van de laatste week getuigt wat voor een impact jouw persoon op deze aardbol heeft nagelaten. Je was een inspiratiebron voor vele mensen ... en ik hoop dat je weet dat dit ook zeker geldt voor je twee grote broers. Broer, je was één uit de duizend.

Hans Van Herck
17 mei: een dag van ongeloof, vol woede en frustratie. Een dag van onmetelijk groot verdriet, één die we nooit zullen vergeten. Maarten, vriend, konden we ons nog maar eens gaan amuseren zoals op uwe laatste Schoonbroek kermis. Nog 1 keer jouw aanstekelijke lach laten horen want je was de vrolijkheid zelve en je kon jezelf volledig wegcijferen voor anderen. Ik ben ongelooflijk trots en blij om zo’n fantastische kerel als jij gekend te hebben. Ik ga je hard missen, maat en ik ga je nooit vergeten. Het ga je goed en tot de volgende…

Eddy Daems
Aan de ouders, broers en alle nauwe verwanten van Maarten Wens, hierbij mijn oprechte deelneming met het verlies van uw dierbare in de familie en beste voetballer in de vereniging. Laat het voetballer zijn van FCS zeker een mooie herinnering aan hem blijven.

Gunter Schellekens
Maarten, waar is den tijd? Repeteren met ullie Bert en Joost bij jullie thuis in den hof, jij kwam luisteren of het goed was. Optreden met Senseless, je was er altijd graag bij om er een feestje van te maken. Voetballen moesten we je niet leren "je was de beste". Onze pa (hevige fan ;)) vroeg nog: “wanneer gaat de Maarten nog eens mee sjotten?” Naar Groezrock kon je dit jaar niet gaan, maar Ieperfest zou de max worden. Maarten, beloof me, luister en sing-along daar boven. De schel.

Ook bij de andere clubs uit onze reeks en de buurt sloeg het nieuws van het overlijden van Maarten in als een bom. De reacties spreken voor zich:

FC Den Berg
Maarten, je was niet alleen een super goed voetballer. Je was als mens ook een supertoffe kerel. Altijd vriendelijk en goedlachs. Innige deelneming aan iedereen van FC Schoonbroek, zijn vrienden, zijn familie & Kim

FC Broekkant
Namens onze club FC Broekkant heel veel sterkte gewenst aan de vriendin, de familie, de leden van FC Schoonbroek en alle vrienden en kennissen die Maarten gekend hebben. Innige deelneming bij dit grote verlies.

Patrick Goots (FC Kempenzonen)
innige deelneming aan familie, vrienden en leden FC Schoonbroek, RIP MAARTEN

Jan Dijckmans
Maarten, ik had de eer om meermaals tegen je te voetballen. Het waren leuke en pittige duels, maar steeds met het nodige respect. Vriendelijk en goedlachs kende ik je naast het voetbalveld. We gaan je missen. Innige deelneming aan familie en vrienden.

Steven Hens (Bosvlinders)
Beste Maarten, graag zal ik je blijven herinneren als de beloftevolle jeugdspeler van Zwaneven, één van de broertjes Wens. Leuk was het om je terug te zien als tegenstander bij Schoonbroek, zowel op als naast het veld. Droevig was het lezen van de krant van vandaag... Namens FC Bosvlinders wens ik familie en vrienden van Maarten heel veel sterkte in deze moeilijke tijd. RIP.

Koen Mertens (Hoekske Sport)
Innige deelneming aan familie en FC Schoonbroek vanwege Hoekske Sport.

Mattias Pelgrims
Het blijft onwezenlijk... Waar is den tijd dat we samen het mooie weer maakten bij FC Zwaneven, voor mij persoonlijk de mooiste jaren op voetbalgebied... Je was een heerlijk onbevangen persoon, de goedheid in hoogsteigen persoon, altijd relativerend, bloedeerlijke kerel, de eeuwige glimlach karakteriseert je perfect... In juni revalideerden we nog samen, we hadden elkaar jaren niet gezien, en binnen de minuut waren we weer aan het lachen en zwansen als nooit tevoren.. Het ga je goed daarboven makker...

Herman Van Gorp
Hoewel het al een tijdje geleden is dat Maarten voor FC Zwaneven actief was, zijn al degenen die met hem gevoetbald hebben, en al degenen die hem gekend hebben, aangeslagen bij zijn plotse dood, ontzet dat het noodlot zo meedogenloos kan toeslaan. We herinneren ons Maarten als een joviale jonge gast vol levenslust die wilde genieten van de dingen van elke dag, steeds enthousiast, spontaan en recht voor de raap. FC Zwaneven biedt aan Wil en Linda, zijn ouders, aan Kim, zijn vriendin, en aan gans de familie Wens, alsook aan de talloze vrienden van Maarten oprechte gevoelens van deelneming aan. Herman Van Gorp, FC Zwaneven

Christof Keusters
Maarten, je was niet alleen een goede voetballer maar je was ook een TOPleerkracht. Ik vergeet nooit hoe je de eerste stageles bij mij kwam geven. Plezier, enthousiasme en inzet waren alom aanwezig. Het was een plezier om jou bezig te zien. Ik zal je nooit vergeten!!!! Rust zacht Maarten.

Paul Van den Akkerveken
Maarten, Ik heb je eerste stappen in de eerste ploeg van FC Zwaneven nog meegemaakt als speler. je was een toptalent. wedstrijdjes 1-1 tegen u. het was in 1 van deze, dat ik mijn knie verdraaide en nooit meer fatsoenlijk heb kunnen voetballen. Als we elkaar daarna al eens tegenkwamen, hadden we het er meestal over. Uw overlijden kwam voor mij aan als een tornado die over raasde. Ineens alles weg. Ongeloof. En mijn eerste gedachte daarna was: de wereld zit toch niet eerlijk in elkaar. Het ga je goed daarboven man. we zullen je missen.

Als laatste geef ik het woord aan onze eerste ploeg. Zij brachten op de avondwake voor Maarten hulde aan hun 'nummer 11':

Maarten, Mette,

Ook op de voetbal haalde je regelmatig een straffe stoot uit. Zo presteerde je het een paar seizoenen geleden op de Donk om tijdens de opwarming een bal in de vijver van den Atoom te sjotten. Geen probleem! Onbevangen als je was, trok je wat kleren uit en sprong gewoon die vijver in om dan toch snel klappertandend iemand om een handdoek te sturen en er terug uit te kruipen... het was amper maart.

Het is zo onwezenlijk dat wij hier nu staan om jou te huldigen.
Jij, het grootste voetbaltalent dat we ooit in Schoonbroek hebben gekend en dat werd vroeg ontdekt: al in de jeugd bij FC Zwaneven en in de lagere school speelde je de pannen van het dak. Regelmatig brak je daarbij wel eens een been. Stil blijven zitten kon je niet, dus liep je de plaasters er meestal eigenhandig af. Zo was je snel verlost van dat vervelend ding en kon je weer vrij ronddartelen.

Met de Scholieren mocht je jouw eerste titel vieren. Ook werd je frequent opgeroepen voor de VACLA. Het was dus heel logisch dat je al op je zestiende debuteerde voor de eerste ploeg, samen met broers Joost en Bert en direct was je heel graag gezien, zowel bij medespelers als supporters: je was altijd in voor een babbel en zeker voor een pintje na de match, of je nu goed of slecht had gesjot. Je kon het voetbal namelijk ook altijd goed relativeren. Toen je ging studeren, werd de combinatie met voetbal wat moeilijker, maar je hield lang vol. In de loop van het seizoen 2007-2008 kwam je naar FC Schoonbroek om weer puur voor het plezier te spelen, samen met je maten. Iedereen zag je graag komen en heel snel bewees je een aanwinst te zijn: met je positieve ingesteldheid tilde je de ganse ploeg naar een hoger niveau, zelfs wanneer je niet tussen de lijnen liep.

Je was een heel complete voetballer: techniek, snelheid, duelkracht, spelinzicht, inzet, afwerken op goal, je had het allemaal. In 4 seizoenen - waarin je telkens slechts de helft van de wedstrijden kon spelen - scoorde je maar liefst 46 goals en vooral: inhouden was een woord dat je niet kende. Het was 200% of niks. Zo was je de enige die zo ver kon ingooien dat je rug er pijn van deed en toch deed je het, elke keer opnieuw. Was je erbij, dan stond je meer dan een uur voor de match al op je benen te trillen van opwinding. Je had zoveel energie dat je vaak overal op het veld te vinden was en was je geblesseerd, dan stond je zo mogelijk met nog meer energie te supporteren. De omheining in Kortijnen staat zo scheef omdat jij van daaruit minstens evenveel goals hebt gemaakt als wanneer je op het veld stond.

De enigen die je niet graag zagen komen waren onze tegenstanders. Vaak hoorden we noodkreten als "Houdt diejen 11 nu eens in 't oog! Da ga nie hé!" of zelfs "Stampt dieje dan van 't veld verdoeme!". Bijna altijd offerden ze een mannetje op op jou uit de match proberen te houden. Je incasseerde veel trappen die wel eens tot blessures leidden. Toch kon dat je goede humeur niet verstoren en hoe groter de uitdaging, hoe liever je ze had. Stonden er vier spelers je op te wachten, dan wilde je die liefst van al alle vier dribbelen. Hoe dikwijls hebben we niet gedacht of geroepen: "Geft diejen bal af!", maar als die actie dan toch weer lukte, stonden we er allemaal met open mond naar te kijken. Je was altijd in voor wat grappen en grollen - denk maar aan de portie reflexspray in de boxershort waarop je Toon trakteerde na de match op Gerheide. Ook je typische 'Wens'-trekjes deden ons vaak lachen. Uiteraard liep je regelmatig met je broekje achterstevoren aan. Je presteerde het zelfs eens om met één voetbalschoen van jezelf en één van je broers op de voetbal aan te komen. Dat ging nog wel, tot je ontdekte dat het twee linkerschoenen waren.

Iedereen keek uit naar het nieuwe seizoen en was er al weken over bezig. Met jou erbij gingen we opnieuw de surplus hebben die we dit seizoen wel eens misten. Jij bezat de gave om het verschil te maken. Moest je door het probleem aan je heup niet meer kunnen voetballen, dan was je van plan om keeper te worden en natuurlijk zou je dat, net als alles waar je in vloog, verschrikkelijk goed hebben gedaan.

Maarten, nummer 11 was, is en blijft jouw nummer. Voor altijd! Daarom zullen wij zo meteen met alle spelers jouw truitje tekenen. We zullen dat doen op een nummer waar je een heel speciale herinnering aan hebt: tijdens één van je trips met de ijspistes naar Engeland had je de kans om een Champions League match van Liverpool mee te pikken. Toevallig behaalde de thuisploeg toen de grootste overwinning in de Champions League ooit: 8-0! Je stond recht in de spionkop en vertelde achteraf nog vaak dat je over je ganse lijf kippenvel kreeg toen het hele stadion dat nummer zong.

Wij willen hierbij graag onze steun betuigen aan Kim; Wil en Linda; Bert, Evy en de kinderen; Joost en Kristel en alle andere mensen die Maarten graag hebben gezien.

Maarten, we gaan jouw kracht, onbevangenheid en positieve ingesteldheid voor altijd met ons meedragen.

Rust zacht, stoere kerel!!

 

Volgende matchen

Datum za., 24. nov. 2018 Beginn 10:30
FCS Dames I
FCS Dames I
Davo Puurs
Davo Puurs
-:-

Datum za., 24. nov. 2018 Beginn 14:00
FCS I
FCS I
Braberg
Braberg
-:-

Datum za., 24. nov. 2018 Beginn 16:00
FCS III
FCS III
Schijf
Schijf
-:-

Datum zo., 18. nov. 2018 Beginn 09:30
Schijf
Schijf
FCS II
FCS II
2:1